Deratizace je soubor opatření zajišťujících hubení nebo omezování výskytu škodlivých hlodavců.
Jsou to všechna opatření, která směřují k hubení nebo omezování výskytu škodlivých hlodavců zejména v obytných prostorech, méně pak ve volné přírodě. Patří sem i opatření preventivní.
Deratizace podle použitých prostředků dělíme na:
mechanickou - používají se pasti, živolovky a jiné
chemickou - používají se jedy, nástrahy kombinujeme dle prostředí v různých formulacích, např. granule, voskové bloky, kombinované nástrahy , které v dostupných místech klademe do plastových staniček, které polepujeme varovnou etiketou.
Provádíme:
průběžné monitorování výskytu, migračních vstupů a druhu hlodavců
pravidelné vkládání deratizačních nástrah v deratizačních staničkách (případně odchyt do pastí)
kontrolu, doplňování a obměnu nástrah
odstranění starých nástrah a uhynulých jedinců
informování o provedených zásazích formou vyplněných výkazů o provedení a předání prací odpovídajících příslušným hygienickým předpisům a normám
upozorňování na technické nedostatky umožňující vstup hlodavců do objektu
Deratizace je velmi důležitá, protože hlodavci často rozšiřují pro člověka nebezpečné choroby. Deratizace nejen ochraňuje lidské zdraví, ale zamezuje také ekonomickým škodám.
Někteří lidé se myší podvědomě štítí, a dobře dělají. Myši a další hlodavci do našich domovů nesmějí. Když už se jim to podaří, mohou s sebou přivléct nákazy jako je např. žloutenka, paratyfus či prasečí mor. Nadělají škoy i tím, že rozkoušou deky, papíry apod. Zavolejte nás, pokud máte podezření či důkaz, že do vašeho domova pronikli hlodavci.
© 2025 Miroslav Zigo, Kontaktovat webmastera, Volná místa, Mapa stránek
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO